Competition Detail
Competition Code2018267
Date10 Mar 2018
OrganizerSK7 - Saskatchewan Archery Association
PlacePrince Albert, SK
NameIndoor3DProv
DescriptionCanadian Target Championships (Reg WA/AC)
NotesMarch 10, 2018

Saskatchewan Indoor 3d Provincials

hosted by Timberland Bowbdenders at Ranch Erlo Riding Arena

information: http://timberlandbowbenders.ca/wordpress/2018-indoor-3d-provincial-championship/
location: http://timberlandbowbenders.ca/wordpress/ranch-ehrlo-society-indoor-riding-arena/

Approved by Kylah 3/12/2018. World Archery Registration: 19271
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Men
1 1 Parent Robert SK042 Timberland Bowbenders337 0 0
2 2 Hamilton Kieran SK345 Thunder Creek Archery Club333 0 0
Barebow Women
1 1 Leduc Heather SK345 Thunder Creek Archery Club307 0 0
Compound Fixed Pin Men
1 1 Ma Mike SK027 Battle River Archers410 0 0
2 2 Gray Lonny SK7 Saskatchewan Archery Association409 0 0
3 3 Simons Marcus SK032 Frontier Bowmen391 0 0
4 4 Fehr Darcy SK429 Beaver River Archery Club364 0 0
4 4 Bass Steven SK032 Frontier Bowmen364 0 0
6 6 Kessler Ken SK7 Saskatchewan Archery Association344 0 0
Compound Fixed Pin Women
1 1 Moore Lacey SK673 Langenburg Archery Club310 0 0
Instinctive Men
1 1 Moore Tyler SK345 Thunder Creek Archery Club329 0 0
2 2 Bailey Darren SK7 Saskatchewan Archery Association271 0 0
3 3 Eikland Gordon SK042 Timberland Bowbenders183 0 0
Instinctive Women
1 1 Leever Shannon SK7 Saskatchewan Archery Association197 0 0
Longbow Men
1 1 Paulhus Christopher SK345 Thunder Creek Archery Club275 0 0
Traditional Master60 Men
1 1 Bailey Bevan SK7 Saskatchewan Archery Association243 0 0
2 2 Rose Kim SK424 Bowbusters Archery Club186 0 0
Traditional Master Men
1 1 Leduc Keith SK345 Thunder Creek Archery Club245 0 0
2 2 Lewis David SK7 Saskatchewan Archery Association203 0 0
Traditional Pre-Cub Women
1 1 Hassen-Farah Nelia SK042 Timberland Bowbenders78 0 0
Compound Unlimited Master60 Men
1 1 Skaar David SK424 Bowbusters Archery Club400 0 0
2 2 MacAngus Ross SK027 Battle River Archers380 0 0
3 3 Street Jim SK424 Bowbusters Archery Club358 0 0
4 4 Kessler Gene SK032 Frontier Bowmen338 0 0
5 5 Wagner Doug SK339 Lloydminster & Area Archers302 0 0
Compound Unlimited Master60 Women
1 1 Alexander Marilyn SK042 Timberland Bowbenders276 0 0
Compound Unlimited Cub Men
1 1 Fehr Reid SK429 Beaver River Archery Club395 0 0
2 2 Moore Lane SK345 Thunder Creek Archery Club350 0 0
3 3 Schinbein Milton SK042 Timberland Bowbenders302 0 0
Compound Unlimited Cub Women
1 1 Charters Bailey SK042 Timberland Bowbenders267 0 0
2 2 Borys Tatum SK118 Broken Arrow Archery Club246 0 0
Compound Unlimited Cadet Men
1 1 Diehl William SK027 Battle River Archers391 0 0
2 2 Bourassa Jacob SK032 Frontier Bowmen367 0 0
3 3 Fink-Helfrick Chase SK049 Wascana Archers317 0 0
4 4 Clark Daniel SK042 Timberland Bowbenders311 0 0
5 5 Malenfant Owen SK042 Timberland Bowbenders264 0 0
Compound Unlimited Cadet Women
1 1 Lavoie Makayla SK339 Lloydminster & Area Archers381 0 0
Compound Unlimited Junior Men
1 1 Highton Kierran SK339 Lloydminster & Area Archers389 0 0
2 2 Gutek Dylan SK424 Bowbusters Archery Club361 0 0
3 3 Gutek Kody SK424 Bowbusters Archery Club329 0 0
4 4 Fraser Donovan SK042 Timberland Bowbenders273 0 0
5 5 Seesequasis Dylan SK136 Duck Lake Archery Club247 0 0
Compound Unlimited Junior Women
1 1 Cannon Lindsay SK042 Timberland Bowbenders374 0 0
Compound Unlimited Men
1 1 Draper Cody SK027 Battle River Archers424 0 0
2 2 Leis Clinton SK118 Broken Arrow Archery Club420 0 0
3 3 Dunne Chris SK7 Saskatchewan Archery Association410 0 0
4 4 Gutek Paul SK424 Bowbusters Archery Club409 0 0
5 5 Lavoie Greg SK339 Lloydminster & Area Archers407 0 0
6 6 Nelson Brock SK027 Battle River Archers403 0 0
7 7 Diehl Darren SK027 Battle River Archers398 0 0
8 8 Nienaber Kenny SK667 Viscount Archery Club385 0 0
9 9 Borys Jason SK118 Broken Arrow Archery Club368 0 0
10 10 Helfrick Jason SK049 Wascana Archers353 0 0
11 11 Gryba Travis SK232 Saskatoon Straight Shooters351 0 0
Compound Unlimited Master Men
1 1 Hawkins Brian SK027 Battle River Archers403 0 0
2 2 Bohn Allan SK118 Broken Arrow Archery Club390 0 0
3 3 Nemethi Ray SK424 Bowbusters Archery Club384 0 0
4 4 Leis Mike SK118 Broken Arrow Archery Club368 0 0
5 5 Scott Jaye SK7 Saskatchewan Archery Association339 0 0
6 6 Rathy Randy SK424 Bowbusters Archery Club326 0 0
Compound Unlimited Master Women
1 1 Lewis Kathy SK7 Saskatchewan Archery Association325 0 0
2 2 Ross Maxine SK424 Bowbusters Archery Club292 0 0
Compound Unlimited Pre-Cub Men
1 1 Simons Ryan SK032 Frontier Bowmen323 0 0
2 2 Quick Cohen SK042 Timberland Bowbenders297 0 0
3 3 Malenfant Sam SK042 Timberland Bowbenders206 0 0
4 4 Charters Kayden SK042 Timberland Bowbenders142 0 0
5 5 Knudsen Garrett SK042 Timberland Bowbenders138 0 0
6 6 Malenfant Gage SK042 Timberland Bowbenders102 0 0
Compound Unlimited Pre-Cub Women
1 1 Dumais Kamryn SK042 Timberland Bowbenders266 0 0
2 2 Malenfant Sasha SK042 Timberland Bowbenders187 0 0
Compound Unlimited Women
1 1 Wiens Andrea SK7 Saskatchewan Archery Association392 0 0
2 2 Draper Raquel SK027 Battle River Archers365 0 0
Compound Unlimited PeeWee Men
1 1 Dumais Dylan SK042 Timberland Bowbenders359 0 0
2 2 Creurer Hunter SK042 Timberland Bowbenders274 0 0
3 3 Charters Wyatt SK042 Timberland Bowbenders173 0 0
Compound Unlimited PeeWee Women
1 1 Quick Brynae SK042 Timberland Bowbenders246 0 0