Competition Detail
Competition Code2020158
Date 7 Mar 2020
OrganizerAB180 - Capital Region Archery Club
PlaceCapital Region Archery
NameIndoor Regional site Capital Region Archery Club 18m
DescriptionMajor Regional Championship
Notespre-register with Name, Category, age class, three-person team with names and info as mentioned earlier, at tccrarchery@gmail.com
3 pm practice start, 3:20 bow checks, 3:30 official practice, 4 pm competition begins.
$20 per archer, $25 if competing in team event.

Approved by Kylah 2020-02-06
Invitation PackageInvitation Package
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Cub Women
1 1 Minks Madisen AB Alberta Target Archers Association441 15 0
2 2 Reynolds Anika AB688 Smoky River Archers415 13 0
Barebow Cadet Men
1 1 Reynolds Seth AB688 Smoky River Archers356 12 0
Barebow Master Men
1 1 Nolan Keith AB180 Capital Region Archery Club383 8 0
Compound Cadet Men
1 1 Berge Adam AB Alberta Target Archers Association571 60 0
2 2 Polowaniuk Damon AB Alberta Target Archers Association558 59 0
3 3 Daniel Hunter SK313 Tru Flite Archery Club516 50 0
Compound Cadet Women
1 1 Berge Brooklyn AB Alberta Target Archers Association556 58 0
2 2 Picard Olivia AB180 Capital Region Archery Club445 17 0
Compound Junior Men
1 1 Laronde Clay AB Alberta Target Archers Association556 55 0
Compound Junior Women
1 1 Peters Amy AB479 Jimbows Junior Archery Club552 53 0
Compound Men
1 1 Berge Kevin AB Alberta Target Archers Association564 60 0
2 2 Peters Barry AB479 Jimbows Junior Archery Club555 58 0
3 3 Mckay Vance AB Alberta Target Archers Association547 54 0
Compound Master Men
1 1 Horosko Grant AB180 Capital Region Archery Club519 47 0
Compound Pre-Cub Men
1 1 Holkema Avry AB180 Capital Region Archery Club480 26 0
Compound Pre-Cub Women
1 1 Holkema Madelynn AB180 Capital Region Archery Club558 58 0
2 2 Polowaniuk Jordyn AB Alberta Target Archers Association546 55 0
Compound Fixed Pin Men
1 1 Skelly Kristofer AB391 Brazeau Bowbenders Archery Club558 58 0
Compound Fixed Pin Master Men
1 1 Merhej Raymond AB180 Capital Region Archery Club492 31 0
Recurve Cadet Men
1 1 Mochulski Ryan AB059 Sherwood Park Archery Club549 49 0
Recurve Cadet Women
1 1 Paquette Emily AB180 Capital Region Archery Club449 15 0
Recurve Junior Men
1 1 Halsted Jylee AB Alberta Target Archers Association487 28 0
Recurve Men
1 1 Sugathan Deepu AB180 Capital Region Archery Club458 15 0
2 2 Carreon-Macedo Jose-Luis AB180 Capital Region Archery Club456 20 0
Recurve Master Men
1 1 Lam Lawrence AB180 Capital Region Archery Club488 26 0
2 2 Block Laurice AB180 Capital Region Archery Club486 33 0
3 3 Pon Gorman AB180 Capital Region Archery Club467 26 0
Recurve Master Women
1 1 Filion Lucie AB180 Capital Region Archery Club474 25 0
2 2 Lam Jane AB Alberta Target Archers Association414 19 0
Compound Unlimited Men
1 1 Bates Mike AB059 Sherwood Park Archery Club576 60 0
2 2 Maciborski Colin AB391 Brazeau Bowbenders Archery Club489 43 0
Compound Unlimited Master Men
1 1 Devaleriola Norm AB391 Brazeau Bowbenders Archery Club565 60 0
2 2 Lemoine Leon AB Alberta Target Archers Association562 58 0
Compound Unlimited Women
1 1 Hockett Corrine AB Alberta Target Archers Association555 56 0
2 2 Hunter Dianne AB391 Brazeau Bowbenders Archery Club551 55 0