Competition Detail
Competition Code2018385
Date19 May 2018
OrganizerSK042 - Timberland Bowbenders
PlacePrince Albert, SK
NameCanadaCup720
DescriptionProvincial Championship (Registered WA/AC)
NotesCanada Cup 2018

Location:
Alfred Jenkins Field House
Prince Albert, SK

Registration:
http://timberlandbowbenders.ca/wordpress/2018-canada-cup/

Contact Stacey Moran stacey_1526@hotmail.com

Practice 1pm - Scoring 2pm

Approved by Kylah 5/3/2018
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Men
1 1 Saccary Allan SK049 Wascana Archers59 0 0
Compound Cadet Men
1 1 Klassen Brady MB662 Team Heartland 685 0 0
2 2 Bourassa Jacob SK032 Frontier Bowmen678 0 0
3 3 Leidal Rhys BC202 Cranbrook Archery Club627 0 0
Compound Cadet Women
1 1 Mitchell J'lynn SK032 Frontier Bowmen631 0 0
2 2 Peters Amy AB479 Jimbows Junior Archery Club579 0 0
3 3 Smith Shelby AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club575 0 0
Compound Junior Men
1 1 Adachi Jordan BC202 Cranbrook Archery Club672 0 0
2 2 Beres Cole AB063 Calgary Archers Club671 0 0
2 2 Taylor Austin MB662 Team Heartland 671 0 0
4 4 Gamache Spencer BC068 Quesnel River Archers619 0 0
5 5 Haas Mitchell SK424 Bowbusters Archery Club615 0 0
Compound Junior Women
1 1 Cannon Lindsay SK042 Timberland Bowbenders615 0 0
Compound Men
1 1 Matfin Dallas AB478 Blazing Bulleye Archery Club642 0 0
2 2 Saccary Leo SK049 Wascana Archers636 0 0
3 3 Gryba Travis SK232 Saskatoon Straight Shooters622 0 0
4 4 Peters Barry AB479 Jimbows Junior Archery Club617 0 0
5 5 McDonagh Doug AB Alberta Target Archers Association601 0 0
6 6 Downham Mike AB063 Calgary Archers Club512 0 0
7 7 Eikland Gordon SK042 Timberland Bowbenders0 0 0
Compound Master Men
1 1 Evans Kevin BC202 Cranbrook Archery Club659 0 0
2 2 Hudson Bob SK674 Bad to the Bow Archery Club646 0 0
3 3 Denys Alec ON9 Ontario Association of Archers619 0 0
Compound Women
1 1 Groszko Dawn AB479 Jimbows Junior Archery Club651 0 0
2 2 Oshiro Tricia AB063 Calgary Archers Club624 0 0
Recurve Cadet Men
1 1 Oderkirk Dawson SK667 Viscount Archery Club502 0 0
2 2 Smollett Andrew AB479 Jimbows Junior Archery Club468 0 0
Recurve Cadet Women
1 1 Gegner Jessica SK032 Frontier Bowmen445 0 0
2 2 Lafond Amy SK042 Timberland Bowbenders164 0 0
Recurve Junior Women
1 1 Haas Randi SK424 Bowbusters Archery Club427 0 0
2 2 Murray Kelly BC068 Quesnel River Archers365 0 0
Recurve Men
1 1 Sorley Conner SK7 Saskatchewan Archery Association629 0 0
Recurve Master Men
1 1 Gordon Scott SK270 Thunderhead Archers605 0 0
2 2 Taylor Kelly MB662 Team Heartland 577 0 0