Competition Detail
Competition Code2020033
Date 7 Mar 2020
OrganizerAB486 - Lloydminster & Area Archers
PlaceLloydminster
NameYouth Centre
DescriptionNational Championship
OptionsRegional Indoor Championship Site - Register for Canadian Records Only
NotesApproved by Kylah 2019-11-20
Invitation PackageInvitation Package
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Cub Women
1 1 Pewapsconias Pheonyx SK339 Lloydminster & Area Archers215 0 0
Barebow Cadet Men
1 1 Folkins Tieran AB670 CJ Archery361 0 0
2 2 Shtybel Austin AB671 St. Paul Archery Club313 0 0
Barebow Cadet Women
1 1 Rentz Bryanna AB Alberta Target Archers Association367 0 0
2 2 Carter Sarah SK339 Lloydminster & Area Archers214 0 0
3 3 Miller Nina AB670 CJ Archery189 0 0
Barebow Men
1 1 Skinner Corey AB486 Lloydminster & Area Archers501 0 0
Barebow Master Men
1 1 Bosch Gary AB486 Lloydminster & Area Archers509 0 0
2 2 Rendle Vance AB486 Lloydminster & Area Archers503 0 0
3 3 McNalley Jack AB670 CJ Archery470 0 0
4 4 Cobb Garth AB486 Lloydminster & Area Archers427 0 0
Barebow Pre-Cub Women
1 1 Elder Sophia AB486 Lloydminster & Area Archers368 0 0
2 2 Cleaves Madison AB180 Capital Region Archery Club185 0 0
Barebow Women
1 1 Miller Mikyla AB434 Vegreville Wildlife Federation361 0 0
Compound Cub Men
1 1 Kuntz Brayden SK027 Battle River Archers535 0 0
2 2 Scherger Barret AB434 Vegreville Wildlife Federation508 0 0
3 3 Orriss Kail AB486 Lloydminster & Area Archers339 0 0
Compound Cub Women
1 1 Lowes Layne AB434 Vegreville Wildlife Federation409 0 0
2 2 Keichinger Kahli SK339 Lloydminster & Area Archers344 0 0
Compound Cadet Men
1 1 Drozdowski Corbin AB486 Lloydminster & Area Archers565 0 0
2 2 Kuntz Ty SK027 Battle River Archers545 0 0
3 3 Stephens Brett AB486 Lloydminster & Area Archers468 0 0
4 4 Fowler Nicholas AB486 Lloydminster & Area Archers455 0 0
Compound Cadet Women
1 1 Cavanagh Hailey SK339 Lloydminster & Area Archers505 0 0
2 2 Kippenhuck Makenzie AB486 Lloydminster & Area Archers461 0 0
Compound Junior Men
1 1 Trach Joshua SK339 Lloydminster & Area Archers516 0 0
Compound Junior Women
1 1 Rendle Miranda AB486 Lloydminster & Area Archers528 0 0
Compound Men
1 1 Nelson Brock SK424 Bowbusters Archery Club565 0 0
2 2 Gessner Chad SK339 Lloydminster & Area Archers549 0 0
Compound Pre-Cub Men
1 1 Slater Van SK339 Lloydminster & Area Archers459 0 0
2 2 Charbonneu Hudson SK339 Lloydminster & Area Archers446 0 0
3 3 Wakelin Channing SK339 Lloydminster & Area Archers386 0 0
Compound Pre-Cub Women
1 1 Cobb Mya AB486 Lloydminster & Area Archers521 0 0
2 2 Keichinger Sydni SK339 Lloydminster & Area Archers414 0 0
Compound PeeWee Men
1 1 Burt Callum AB486 Lloydminster & Area Archers392 0 0
Compound Fixed Pin Men
1 1 Charbonneu David SK339 Lloydminster & Area Archers562 0 0
2 2 MacKinnon Mark AB671 St. Paul Archery Club538 0 0
3 3 Lowes Jamie AB434 Vegreville Wildlife Federation536 0 0
4 4 Kippenhuck Cortez AB486 Lloydminster & Area Archers532 0 0
5 5 Keichinger Kenneth SK339 Lloydminster & Area Archers480 0 0
Compound Fixed Pin Women
1 1 Orriss Kelly AB486 Lloydminster & Area Archers432 0 0
Compound Unlimited Men
1 1 Kuntz Trevor SK027 Battle River Archers560 0 0
2 2 McIntosh Blair SK027 Battle River Archers547 0 0