Competition Detail
Competition Code2023396
DateJuly 22, 2023
OrganizerSK - Saskatchewan
PlaceRegina, SK
NameSAA Field Provincials
DescriptionProvincial Championship (Registered AC)
NotesHosted by Frontier Bowmen

Entered by Zoe 2023-07-11
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Master60 Men
1 1 Mymryk Frank SK032 Frontier Bowmen131 0 0
Barebow Men
1 1 Djukic Jovica SK027 Battle River Archers296 0 0
2 2 Kent-Rodgman Chris SK232 Saskatoon Straight Shooters287 0 0
3 3 Frigon James SK032 Frontier Bowmen248 0 0
Barebow Master Men
1 1 Saccary Allan SK049 Wascana Archers160 0 0
Compound Master60 Men
1 1 Niekamp Daryl SK032 Frontier Bowmen347 0 0
2 2 Vossen Bernie SK667 Viscount Archery Club277 0 0
Compound Cub Men
1 1 Isley Colby SK270 Thunderhead Archers294 0 0
Compound Cub Women
1 1 Trevena Grace SK032 Frontier Bowmen382 0 0
Compound Cadet Men
1 1 Malenfant Gage SK042 Timberland Bowbenders325 0 0
Compound Cadet Women
1 1 White Leoncia SK032 Frontier Bowmen359 0 0
Compound Junior Men
2 2 St.Amant Michael SK027 Battle River Archers316 0 0
Compound Junior Women
1 1 Boyle Tasjia SK032 Frontier Bowmen335 0 0
Compound Men
3 3 Adamson Greg SK232 Saskatoon Straight Shooters337 0 0
Compound Master Men
2 2 Simons Marcus SK032 Frontier Bowmen349 0 0
3 3 Henderson Phil SK270 Thunderhead Archers341 0 0
Compound Pre-Cub Men
1 1 Djukic Miras SK027 Battle River Archers322 0 0
Compound Pre-Cub Women
1 1 Adamson Adriana SK232 Saskatoon Straight Shooters353 0 0
3 3 Kent-Rodgman Ariah SK232 Saskatoon Straight Shooters280 0 0
Compound Women
2 2 St. Amant Sarah SK027 Battle River Archers355 0 0
Compound Fixed Pin Women
1 1 Bergsma Rachel SK232 Saskatoon Straight Shooters285 0 0
Hunter Men
1 1 East Dan SK032 Frontier Bowmen349 0 0
2 2 Malone Nick SK270 Thunderhead Archers305 0 0
Hunter Women
1 1 Putman Alexandra SK032 Frontier Bowmen203 0 0
Recurve Men
1 1 Brass David SK032 Frontier Bowmen94 0 0
Recurve Master Men
1 1 Gordon Scott SK270 Thunderhead Archers300 0 0
Compound Unlimited Men
1 1 McIntosh Blair SK027 Battle River Archers383 0 0
2 2 Kuntz Trevor SK027 Battle River Archers351 0 0
3 3 Scholman Ben SK232 Saskatoon Straight Shooters318 0 0