Competition Detail
Competition Code2018237
Date 9 Dec 2018
OrganizerBC293 - Starr Archery
PlaceCamp Luther Mission BC
Name18m STARR
DescriptionClub/Local Event (Registered WA/AC))
OptionsPre-Registration Required
NotesPre registration is Required. Contact Linda Price at shooting.starr@telus.net Equipment inspect at 1030am, practice at 1100am, first scoring arrow at noon. This event will be followed by a fun match play event limited to the first 16 registrants.

World Archery Registration Number: 19086

Approved by Kylah 2/8/2018
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Cub Women
1 1 Erickson Kyra BC070 Port Coquitlam & District Hunting & Fishing club402 0 0
Barebow Cadet Women
1 1 Dreves Keziah BC293 Starr Archery391 0 0
2 2 Hayes Scarlet BC093 Semiahmoo Fish & Game Club304 0 0
Barebow Master Women
1 1 Foley Angela BC093 Semiahmoo Fish & Game Club321 0 0
Compound Cub Men
1 1 Cook Andrew BC093 Semiahmoo Fish & Game Club558 0 0
Compound Junior Women
1 1 Chylinski Emma BC296 North Shore Archers562 0 0
Compound Men
1 1 von Richter Karsten Brendan BC321 Burnaby Archers588 0 0
2 2 Van Tassel Paul BC093 Semiahmoo Fish & Game Club580 0 0
3 3 Flaming Steven BC093 Semiahmoo Fish & Game Club572 0 0
4 4 Benstead Richard BC293 Starr Archery555 0 0
5 5 Cooper Tom BC093 Semiahmoo Fish & Game Club548 0 0
Compound Master Men
1 1 Moyer Larry BC093 Semiahmoo Fish & Game Club573 0 0
Compound Master Women
1 1 Moyer Tammy BC093 Semiahmoo Fish & Game Club510 0 0
Compound Women
1 1 Cooper Launa BC093 Semiahmoo Fish & Game Club548 0 0
2 2 Flaming Cecilia BC093 Semiahmoo Fish & Game Club541 0 0
Recurve Cub Men
1 1 Wood Daniel BC096 Maple Ridge Archery Club458 0 0
Recurve Cadet Men
1 1 Deane Adam BC244 Royal City Archers536 0 0
Recurve Cadet Women
1 1 Shapira Adi BC471 Richmond Archery - Gum Ying 522 0 0
2 2 Yong Mikayla BC293 Starr Archery479 0 0
3 3 Breckenridge Sophie BC293 Starr Archery446 0 0
Recurve Junior Women
1 1 Foley Elissa BC093 Semiahmoo Fish & Game Club543 0 0
2 2 Louie Amy BC244 Royal City Archers505 0 0
Recurve Men
1 1 Maxwell Brian BC293 Starr Archery569 0 0
3 3 Postlethwaite Alec BC293 Starr Archery519 0 0
Recurve Pre-Cub Men
1 1 Tai Markus BC471 Richmond Archery - Gum Ying 477 0 0