Competition Detail
Competition Code2018386
Date20 May 2018
OrganizerSK042 - Timberland Bowbenders
PlacePrince Albert, SK
NameCanadaCup720
DescriptionProvincial Championship (Registered WA/AC)
NotesCanada Cup 2018

Location:
Alfred Jenkins Field House
Prince Albert, SK

Registration:
http://timberlandbowbenders.ca/wordpress/2018-canada-cup/

Contact Stacey Moran stacey_1526@hotmail.com

Practice 8am - Scoring 9am

Approved by Kylah 5/3/2018
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound Cadet Men
1 1 Comberbach Robbie MB665 Interlake Archers679 0 0
2 2 Klassen Brady MB662 Team Heartland 658 0 0
3 3 Leidal Rhys BC202 Cranbrook Archery Club648 0 0
4 4 Bourassa Jacob SK032 Frontier Bowmen639 0 0
5 5 Cherniak Ryan MB662 Team Heartland 626 0 0
6 6 Cherniak Kyle MB662 Team Heartland 621 0 0
7 7 Clark Daniel SK042 Timberland Bowbenders589 0 0
8 8 Fox Collin MB670 Selkirk Archers & Bowhunters 562 0 0
9 9 Smollett Luke AB479 Jimbows Junior Archery Club432 0 0
Compound Cadet Women
1 1 Mitchell J'lynn SK032 Frontier Bowmen636 0 0
2 2 Shpak Nattasha MB662 Team Heartland 597 0 0
2 2 Smith Shelby AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club597 0 0
4 4 Peters Amy AB479 Jimbows Junior Archery Club596 0 0
5 5 Downham Riley AB063 Calgary Archers Club589 0 0
Compound Junior Men
1 1 Adachi Jordan BC202 Cranbrook Archery Club681 0 0
2 2 Moran Tristan SK042 Timberland Bowbenders680 0 0
3 3 Taylor Austin MB662 Team Heartland 679 0 0
4 4 Potrebka Simon MB665 Interlake Archers665 0 0
5 5 Beres Cole AB063 Calgary Archers Club652 0 0
6 6 Gamache Spencer BC068 Quesnel River Archers633 0 0
7 7 Haas Mitchell SK424 Bowbusters Archery Club612 0 0
Compound Junior Women
1 1 Lameg Bryanne MB1 Archery Manitoba670 0 0
2 2 Scriven Ashlyn SK042 Timberland Bowbenders642 0 0
3 3 Cannon Lindsay SK042 Timberland Bowbenders616 0 0
Compound Men
1 1 Brown Keenan MB1 Archery Manitoba672 0 0
2 2 Brehaut Jamie AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club669 0 0
3 3 Brayford Kevin AB479 Jimbows Junior Archery Club656 0 0
4 4 Matfin Dallas AB478 Blazing Bulleye Archery Club650 0 0
5 5 Nasi Mark AB063 Calgary Archers Club648 0 0
6 6 Gryba Travis SK232 Saskatoon Straight Shooters633 0 0
7 7 Peters Barry AB479 Jimbows Junior Archery Club618 0 0
8 8 Saccary Leo SK049 Wascana Archers617 0 0
9 9 McDonagh Doug AB Alberta Target Archers Association607 0 0
10 10 Nienaber Kenny SK667 Viscount Archery Club605 0 0
11 11 Cannon Regan SK042 Timberland Bowbenders604 0 0
12 12 Downham Mike AB063 Calgary Archers Club536 0 0
13 13 Eikland Gordon SK042 Timberland Bowbenders187 0 0
Compound Master Men
1 1 Jampen Rudy AB063 Calgary Archers Club689 0 0
2 2 Hudson Bob SK674 Bad to the Bow Archery Club644 0 0
3 3 Martin James AB063 Calgary Archers Club636 0 0
4 4 Evans Kevin BC202 Cranbrook Archery Club635 0 0
5 5 Denys Alec ON9 Ontario Association of Archers629 0 0
6 6 Taylor Kelly MB662 Team Heartland 601 0 0
Compound Women
1 1 McClean Fiona ON9 Ontario Association of Archers652 0 0
2 2 Groszko Dawn AB479 Jimbows Junior Archery Club642 0 0
2 2 Hart Madison SK049 Wascana Archers642 0 0
4 4 Oshiro Tricia AB063 Calgary Archers Club616 0 0
Recurve Cadet Men
1 1 Smollett Andrew AB479 Jimbows Junior Archery Club547 0 0
2 2 Oderkirk Dawson SK667 Viscount Archery Club527 0 0
3 3 Mochulski Ryan AB059 Sherwood Park Archery Club492 0 0
Recurve Cadet Women
1 1 Gegner Jessica SK032 Frontier Bowmen461 0 0
2 2 Lafond Amy SK042 Timberland Bowbenders202 0 0
Recurve Junior Men
1 1 Cox Aaron AB180 Capital Region Archery Club626 0 0
Recurve Junior Women
1 1 Haas Randi SK424 Bowbusters Archery Club479 0 0
2 2 Murray Kelly BC068 Quesnel River Archers427 0 0
Recurve Men
1 1 Sorley Conner SK7 Saskatchewan Archery Association633 0 0
2 2 Trendocher Terence SK042 Timberland Bowbenders497 0 0
3 3 Hansen Alan YT656 Whitehorse Archery Club469 0 0
4 4 Fox Mike MB670 Selkirk Archers & Bowhunters 454 0 0
Recurve Master Men
1 1 Gordon Scott SK270 Thunderhead Archers574 0 0