Competition Detail
Competition Code2018387
Date20 May 2018
OrganizerSK042 - Timberland Bowbenders
PlacePrince Albert, SK
NameCanadaCup720
DescriptionProvincial Championship (Registered WA/AC)
NotesCanada Cup 2018

Location:
Alfred Jenkins Field House
Prince Albert, SK

Registration:
http://timberlandbowbenders.ca/wordpress/2018-canada-cup/

Contact Stacey Moran stacey_1526@hotmail.com

Practice 1pm - Scoring 2pm

Approved by Kylah 5/3/2018
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound Cadet Men
0 3 Cherniak Kyle MB662 Team Heartland 611 0 0
2 0 Klassen Brady MB662 Team Heartland 661 0 0
3 0 Comberbach Robbie MB665 Interlake Archers589 0 0
4 0 Bourassa Jacob SK032 Frontier Bowmen626 0 0
6 0 Clark Daniel SK042 Timberland Bowbenders531 0 0
7 7 Cherniak Ryan MB662 Team Heartland 523 0 0
7 0 Leidal Rhys BC202 Cranbrook Archery Club588 0 0
8 8 Fox Collin MB670 Selkirk Archers & Bowhunters 496 0 0
9 9 Smollett Luke AB479 Jimbows Junior Archery Club393 0 0
Compound Cadet Women
1 1 Shpak Nattasha MB662 Team Heartland 597 0 0
2 2 Smith Shelby AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club587 0 0
3 3 Mitchell J'lynn SK032 Frontier Bowmen585 0 0
4 4 Peters Amy AB479 Jimbows Junior Archery Club547 0 0
5 5 Downham Riley AB063 Calgary Archers Club512 0 0
Compound Junior Men
1 0 Adachi Jordan BC202 Cranbrook Archery Club644 0 0
2 0 Potrebka Simon MB665 Interlake Archers651 0 0
3 0 Taylor Austin MB662 Team Heartland 667 0 0
4 0 Beres Cole AB063 Calgary Archers Club656 0 0
6 6 Gamache Spencer BC068 Quesnel River Archers606 0 0
7 7 Haas Mitchell SK424 Bowbusters Archery Club592 0 0
7 0 Moran Tristan SK042 Timberland Bowbenders653 0 0
Compound Junior Women
2 0 Scriven Ashlyn SK042 Timberland Bowbenders618 0 0
3 3 Cannon Lindsay SK042 Timberland Bowbenders563 0 0
4 0 Lameg Bryanne MB1 Archery Manitoba604 0 0
Compound Men
3 3 Brayford Kevin AB479 Jimbows Junior Archery Club641 0 0
4 4 Nasi Mark AB063 Calgary Archers Club629 0 0
5 5 Gryba Travis SK232 Saskatoon Straight Shooters625 0 0
5 0 Matfin Dallas AB478 Blazing Bulleye Archery Club606 0 0
6 0 Brehaut Jamie AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club662 0 0
7 7 Peters Barry AB479 Jimbows Junior Archery Club604 0 0
9 0 Brown Keenan MB1 Archery Manitoba650 0 0
9 9 Nienaber Kenny SK667 Viscount Archery Club587 0 0
9 0 Saccary Leo SK049 Wascana Archers590 0 0
10 10 McDonagh Doug AB Alberta Target Archers Association561 0 0
11 11 Cannon Regan SK042 Timberland Bowbenders537 0 0
12 12 Downham Mike AB063 Calgary Archers Club520 0 0
13 13 Eikland Gordon SK042 Timberland Bowbenders176 0 0
Compound Master Men
1 1 Jampen Rudy AB063 Calgary Archers Club653 0 0
4 4 Evans Kevin BC202 Cranbrook Archery Club571 0 0
5 0 Hudson Bob SK674 Bad to the Bow Archery Club632 0 0
5 5 Taylor Kelly MB662 Team Heartland 566 0 0
6 0 Martin James AB063 Calgary Archers Club605 0 0
8 0 Denys Alec ON9 Ontario Association of Archers562 0 0
Compound Women
1 0 Groszko Dawn AB479 Jimbows Junior Archery Club620 0 0
3 0 Hart Madison SK049 Wascana Archers614 0 0
3 3 Oshiro Tricia AB063 Calgary Archers Club585 0 0
4 4 McClean Fiona ON9 Ontario Association of Archers308 0 0
Recurve Cadet Men
1 1 Oderkirk Dawson SK667 Viscount Archery Club549 0 0
2 2 Smollett Andrew AB479 Jimbows Junior Archery Club477 0 0
3 3 Mochulski Ryan AB059 Sherwood Park Archery Club463 0 0
Recurve Cadet Women
1 1 Gegner Jessica SK032 Frontier Bowmen493 0 0
2 2 Lafond Amy SK042 Timberland Bowbenders36 0 0
Recurve Junior Men
1 1 Cox Aaron AB180 Capital Region Archery Club597 0 0
Recurve Junior Women
1 1 Haas Randi SK424 Bowbusters Archery Club457 0 0
2 2 Murray Kelly BC068 Quesnel River Archers407 0 0
Recurve Men
1 1 Sorley Conner SK7 Saskatchewan Archery Association619 0 0
2 2 Trendocher Terence SK042 Timberland Bowbenders504 0 0
3 3 Fox Mike MB670 Selkirk Archers & Bowhunters 439 0 0
4 4 Hansen Alan YT656 Whitehorse Archery Club430 0 0
Recurve Master Men
1 1 Gordon Scott SK270 Thunderhead Archers568 0 0