Competition Detail
Competition Code2023397
DateJuly 23, 2023
OrganizerSK - Saskatchewan
PlaceRegina, SK
NameSAA Target Provincials
DescriptionProvincial Championship (Registered AC)
NotesHost club is Frontier Bowmen

Entered by Zoe 2023-07-11
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Barebow Master60 Men
1 1 Mymryk Frank SK032 Frontier Bowmen332 0 0
Barebow Men
1 1 Djukic Jovica SK027 Battle River Archers599 15 0
2 2 Kent-Rodgman Chris SK232 Saskatoon Straight Shooters599 10 0
3 3 Frigon James SK032 Frontier Bowmen566 0 0
Barebow Master Men
1 1 Saccary Allan SK049 Wascana Archers311 0 0
Compound Master60 Men
1 1 Vossen Bernie SK667 Viscount Archery Club567 0 0
Compound Master60 Women
1 1 Hill Ila Rhea SK032 Frontier Bowmen555 0 0
Compound Cub Men
2 2 Isley Colby SK270 Thunderhead Archers429 0 0
Compound Cub Women
1 1 Trevena Grace SK032 Frontier Bowmen657 0 0
Compound Cadet Men
1 1 St.Amant Michael SK027 Battle River Archers650 0 0
3 3 Malenfant Gage SK042 Timberland Bowbenders627 0 0
4 4 LeNouail Mathias SK032 Frontier Bowmen570 0 0
Compound Cadet Women
1 1 Renneberg Samantha SK232 Saskatoon Straight Shooters643 0 0
2 2 White Leoncia SK032 Frontier Bowmen638 0 0
Compound Junior Women
1 1 Boyle Tasjia SK032 Frontier Bowmen644 0 0
Compound Men
1 1 St. Amant Blair SK027 Battle River Archers663 0 0
2 2 McIntosh Blair SK027 Battle River Archers661 0 0
3 3 Kuntz Trevor SK027 Battle River Archers653 0 0
5 5 Adamson Greg SK232 Saskatoon Straight Shooters633 0 0
6 6 East Dan SK032 Frontier Bowmen619 0 0
Compound Master Men
2 2 Henderson Phil SK270 Thunderhead Archers634 0 0
3 3 Simons Marcus SK032 Frontier Bowmen588 0 0
Compound Pre-Cub Men
1 1 Renneberg Luke SK232 Saskatoon Straight Shooters679 0 0
2 2 Djukic Miras SK027 Battle River Archers658 0 0
Compound Pre-Cub Women
1 1 Adamson Adriana SK232 Saskatoon Straight Shooters655 0 0
3 3 Kent-Rodgman Ariah SK232 Saskatoon Straight Shooters596 0 0
Compound Women
1 1 Hart Madison SK049 Wascana Archers654 0 0
2 2 St. Amant Sarah SK027 Battle River Archers605 0 0
Recurve Master60 Women
1 1 Filion Lucie AB180 Capital Region Archery Club549 0 0
Recurve Master Men
1 1 Gordon Scott SK270 Thunderhead Archers561 0 0