Competition Detail
Competition Code2019347
Date18 Aug 2019
OrganizerAB451 - Lethbridge Bowbenders Archery Club
Placelehtbidge fish and game
NameAM Round
DescriptionClub/Local Event (Registered AC))
OptionsRegister for Canadian Records Only
Notesthis will be a double 720

Approved by Kylah 2019-04-23
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound Cub Women
1 1 Puchinger Cadence AB479 Jimbows Junior Archery Club570 0 0
2 2 Smith Jorja AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club496 0 0
Compound Cadet Men
1 1 Laronde Clay AB Alberta Target Archers Association651 0 0
2 2 Palichuk Cameron AB063 Calgary Archers Club643 0 0
3 3 Fogg Nicholas AB479 Jimbows Junior Archery Club585 0 0
Compound Cadet Women
1 1 Downham Riley AB063 Calgary Archers Club564 0 0
2 2 Murray Amelia AB663 Springbrook Archers Archery Club536 0 0
Compound Junior Women
1 1 Smith Shelby AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club613 0 0
2 2 Peters Amy AB479 Jimbows Junior Archery Club606 0 0
3 3 Wiley Kaitlyn AB090 Central Alberta Archers Association581 0 0
Compound Men
1 1 Brehaut Jamie AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club670 0 0
2 2 Nasi Mark AB063 Calgary Archers Club644 0 0
3 3 Matfin Dallas AB180 Capital Region Archery Club633 0 0
4 4 Peters Barry AB479 Jimbows Junior Archery Club614 0 0
Compound Master Men
1 1 Lysyk Tim AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club588 0 0
2 2 Skrecek Milan AB Alberta Target Archers Association578 0 0
Compound Master Women
1 1 Hooey Jude AB451 Lethbridge Bowbenders Archery Club574 0 0
Compound Pre-Cub Women
1 1 Holkema Madelynn AB180 Capital Region Archery Club633 0 0
2 2 Osborne Amelia AB Alberta Target Archers Association528 0 0
3 3 Anderson Arianna AB090 Central Alberta Archers Association416 0 0
Compound Women
1 1 Oshiro Tricia AB063 Calgary Archers Club615 0 0
Compound PeeWee Men
1 1 Holkema Avry AB180 Capital Region Archery Club515 0 0
2 2 Holkema Jocelyn AB180 Capital Region Archery Club428 0 0
Recurve Cub Women
1 1 Anderson Aiden AB063 Calgary Archers Club457 0 0
Recurve Cadet Men
1 1 Smollett Luke AB479 Jimbows Junior Archery Club471 0 0
2 2 Molitor Dawson AB Alberta Target Archers Association488 0 0
Recurve Junior Men
1 1 Smollett Andrew AB479 Jimbows Junior Archery Club563 0 0
Recurve Junior Women
1 1 Aycock Amanda AB063 Calgary Archers Club508 0 0
2 2 Rampton-Siedule Sandra ON9 Ontario Association of Archers441 0 0
Recurve Master Men
1 1 Anderson Michael AB063 Calgary Archers Club475 0 0
2 2 Sanders Rob AB063 Calgary Archers Club455 0 0
Recurve Master Women
1 1 Filion Lucie AB180 Capital Region Archery Club481 0 0
Recurve Women
1 1 Tanner Ashlee AB Alberta Target Archers Association568 0 0
2 2 Sederavicius Lina ON9 Ontario Association of Archers493 0 0
3 3 Siedule Connie ON9 Ontario Association of Archers509 0 0
Compound Unlimited Men
1 1 Wiley Walter AB090 Central Alberta Archers Association604 0 0
2 2 Svennes Kevin AB080 Taber Archers & Bowhunters575 0 0
3 3 Downham Mike AB063 Calgary Archers Club525 0 0