Competition Detail
Competition Code2018100
Date20 Jan 2018
OrganizerNB - New Brunswick
Place16 Dorcas St, Fredericton, NB
NameAtlantic Archery Centre
DescriptionClub/Local Event (Registered AC))
NotesFor further information contact:
Bryan Campbell
506-452-2800
email: info@archeryandpaintball.com

Approved by Kylah 21/11/2017
Competition ResultsDivision/Class rank Division/Class rank
Division/Class Team rank Division/Class Team rank
Final rank Qualification rank Archer Club Total Golds X/Nines
Compound Junior Women
1 1 Murphy Alyssa NB022 Capital City Archers544 0 0
Compound Men
1 1 McLean Robert NB484 Miramichi Archery Club555 0 0
2 2 Booker Kevin NB439 Twin Rivers Archery549 0 0
3 3 Pinnock Chris NB022 Capital City Archers548 0 0
Compound Pre-Cub Men
1 1 McLean Matthew NB484 Miramichi Archery Club473 0 0
2 2 Fitzpatrick Wyatt NB652 5 CDSB Gagetown Archery Club350 0 0
Compound Pre-Cub Women
1 1 Dickinson Anna NB138 Woodstock Archery Club414 0 0
2 2 Smith Hailie NB138 Woodstock Archery Club361 0 0
Compound Fixed Pin Men
1 1 Turgeon Allain NB022 Capital City Archers546 0 0
2 2 Hodgson Sean NB022 Capital City Archers538 0 0
3 3 Steeves Anthony NB652 5 CDSB Gagetown Archery Club537 0 0
4 4 Large Doug NB022 Capital City Archers535 0 0
5 5 Lagace Jamie NB439 Twin Rivers Archery505 0 0
6 6 Shaw Troy NB138 Woodstock Archery Club452 0 0
Hunter Men
1 1 Osborne allen NB022 Capital City Archers541 0 0
2 2 Dorcas Marty NB463 River Valley Archery Club525 0 0
3 3 Smith Greg NB138 Woodstock Archery Club513 0 0
4 4 Dorcas Darren NB463 River Valley Archery Club501 0 0
5 5 Murray George NB457 10 Point Archery Club491 0 0
Recurve Cadet Women
1 1 Piers Aliqa NB022 Capital City Archers462 0 0
Recurve Men
1 1 Vaughn Kristopher NB652 5 CDSB Gagetown Archery Club461 0 0
Recurve Women
1 1 Maguire Kim NB363 Sussex Golden Arrows551 0 0
2 2 Ricker Loreli NB022 Capital City Archers528 0 0
Compound Unlimited Men
1 1 Murphy Tyler NB022 Capital City Archers579 0 0
2 2 Golden Christopher NB022 Capital City Archers578 0 0
3 3 McLaughlin Greg NB652 5 CDSB Gagetown Archery Club565 0 0
4 4 Chamberlain Robert NB060 Bathurst Archery Club553 0 0
5 5 Wheaton Dan NB457 10 Point Archery Club552 0 0
Compound Unlimited Master Men
1 1 Burgoyne Vincent NB439 Twin Rivers Archery554 0 0
2 2 Clark Jeff NB439 Twin Rivers Archery532 0 0
3 3 Peiser Heinz NB463 River Valley Archery Club515 0 0